Kvalita masérských kurzů

Kvalita masérských kurzů

Kvalita masérských kurzů je různorodá, od špičkových a profesionálních masérských kurzů až po kurzy špatné. Kvalita masérských kurzů se odvíjí dle mé zkušenosti hlavně od kvality lektora konkrétního masérského kurzu. Potíž bývá s nezájmem, nekompetencí či nedostatkem praxe daného lektora. Není také pravidlem, že šikovný masér musí být automaticky dobrým učitelem masáží. Dobře dělat masáže, nebo umět své dovednosti předat ostatním a dobře vést masérský kurz, jsou dvě rozdílné dovednosti. Nemalou míru na kvaltě masérského kurzu hraje skutečný zájem lektora své znalosti a zkušenosti předat účastníkům masérského kurzu. „Suchý“ výklad, kdy lektor jen přednese a ukáže masáž je velmi rozdílný od zaměření se na praktické zvládnutí masáže přítomnými účastníky na masérském kurzu.

Pokud chcete vybrat kvalitní masérský kurz, doporučuji zjistit více o tom, kdo masérský kurz vede a jaké zkušenosti mají jiní maséři, kteří tím konkrétním kurzem již prošli. Můžete se podívat na reference na konkrétní masérský kurz, pokud jsou k dispozici na internetu nebo se zeptat ve Facebookové skupině zaměřené na masérské kurzy (kurzy a vzdělávání pro maséry a masérky).

O tom jak vybrat správný masérský kurz a zrání masérských dovedností píši podrobněji v dalším článku zde: Masérské kurzy a zrání masérských dovedností

Na co dalšího se zaměřit při rozvoji svých masáží se dozvíte i v tomto článku: Co má společného dodržování masérských hmatů a šefkuchař?

Pokud se chcete zaměřit více na relaxační masáže, pokračujte zde: Jak pomoci Vašim klientům hluboce relaxovat při masáži?