Masérský kurz Rituál pěti elementů

"Při tvoření masáže Rituál pěti elementů bylo mým záměrem přinést svým klientům masáž, která by nebyla pouze technickým promasírováním svalů a uvolněním ztuhlosti, ale která by jim umožnila propojit se se svým nitrem a přinést do svého těla a mysli proud životní síly. Záměrem bylo, aby tato masáž byla zážitkem, který by se projevil v celkovém hlubokém uvolnění, harmonii a pocitu jednoty. Pro mě je důležité, aby masáž klienty nejen uvolnila z napětí a zlepšila jejich fyzický stav, ale aby je také podpořila v nalezení hlubokého vnitřního klidu."

Dušan Jirásek


„Netušila jsem, že masáž může obdarovávat nejen toho, kdo jí přijímá, ale také toho, kdo jí dává.“

Hanka W.

Všechny mé masáže jsou od té chvíle trochu jiné...

Tomáš Šarapatka

Krásné spojení intuitivního masírování do jasného a snadno přizpůsobivého řádu mě nadchlo...

Káťa T.

Nejsem masérka, ale díky Dušanovi se jí nejspíš opravdu stanu...

Hanka W.

Jako masér či masérka dobře víš, jak významnou roli hrají relaxační masáže v našem každodenním životě. Avšak co když bych ti řekl, že existuje způsob, jak dosáhnout ještě hlubší relaxace a propojení se svým nitrem? Rád bych tě pozval na kurz Rituál pěti elementů - jedinečnou příležitost pro maséry a masérky, kteří hledají nové techniky a postupy, aby mohli svým klientům nabídnout přeladění do hlubokého uvolnění a harmonie.

 

Během tohoto kurzu se naučíš, jak využít pěti elementů - země, vody, vzduchu, ohně, a akáši - a jak je začlenit do tvé masérské praxe. Naučíš se hluboce relaxační techniky, které umožní tvým klientům zcela se odpojit od každodenního shonu a zklidnit svou mysl, emoce i tělo. Tento kurz ti poskytne nové nástroje a techniky, které tě posunou na novou úroveň masážní praxe a umožní ti nabídnout klientům zážitek, který jim zůstane v paměti na dlouhou dobu.

 

Přijď objevovat krásu a sílu Rituálu pěti elementů a přidej se k masérům a masérkám, kteří se nebojí zlepšovat a hledat nové cesty k dokonalému uvolnění svých klientů.

Masáž Rituál pěti elementů inspirovaná indickou filozofií je propracovaná, mnoha lety praxe ověřená technika hluboce relaxační rituální masáže. Během kurzu se naučíš techniky relaxační masáže, které jsou inspirovány pěti elementy: vodou, ohněm, vzduchem, zemí a éterem. Tyto prvky představují základní stavební kameny naší existence a jejich využití při masáži umožňuje dosáhnout hlubokého uvolnění a dosednutí do sebe.


Element Země (Prithvi)

Ztělesňuje stabilitu, pevnost, bezpečí a prosperitu. Jeho charakteristiky jsou spojovány s tělesnou hmotou a strukturou.
V masáži se používá k uvolnění svalů, zvnitřnění a dosednutí do vnímání svého těla.

Element Voda (Vayu)

Symbolizuje tekutost, pružnost, plynulost a očištění. Je spojována s emocemi, citlivostí a smyslností.
Pomocí vody můžete dosáhnout hlubokého uvolnění a naladění do stavu plynutí flow.

Element Vzduch (Vayu)

Ztělesňuje pohyb, volnost a svobodu. Je spojován s dýcháním, myšlením a komunikací.
V masáži se vzduch používá k rozpuštění stresu a mentálního napětí.

Element Oheň (Tejas)

Vyjadřuje teplo, energii, transformaci a sílu. Jeho charakteristiky jsou spojeny s vůlí, touhou a emocionální intenzitou.
Využití ohně v masáži přináší prožitek jedinečnosti každého prožívaného okamžiku.

Element Éter (Akáša)

Symbolizuje podstatu bytí, prostor, nekonečnost a duchovno. Jeho charakteristiky jsou spojovány s vědomím, intuicí a duchovním rozvojem.
V masáži se používá k naladění do hlubokého stavu relaxace a vnímání své vnitřní živosti.

Byl to pro mě krásný, láskyplný a celkově velice "nabitý" víkend...

Kurz Rituál pěti elementů v podání Dušana Jiráska se mi moc líbil. Byl to pro mě krásný, láskyplný a celkově velice "nabitý" víkend. Rituál pěti elementů je krásná, hluboce uvolňující masáž. Působí na mě lehce, přirozeně, plynule, bezpečně, jemně a silně zároveň a to jak v roli maséra, tak i v roli toho kdo ji dostává. Velice za ní děkuji a vřele doporučuji! 🙂
Květa Fialová

Následující termín masérského kurzu Rituál pěti elementů je:


26. - 28.1.2024

Do začátku kurzu zbývá:

Důležitá fakta o masáži Rituál pěti elementů:


  • Autorem a v současné době jediným lektorem masáže Rituál pěti elementů je Dušan Jirásek.
  • Masáž Rituál pěti elementů je masáž inspirovaná Indií. Nevznikla v Indii a není starobylá.
  • Masáž Rituál pěti elementů není masáž pěti kontinentů a nemá s ní nic společného.
  • Kurzem masáže Rituál pěti elementů prošlo od roku 2011 již stovky masérů a masérek.
  • S masáží Rituál pěti elementů se setkáte v mnoha masérských studiích, hotelích a lázních po celé ČR.
  • Na masérském kurzu Rituál pěti elementů obdržíte skripta a certifikát o absolvování.

Masáž Rituál pěti elemetů vznikla v roce 2011


"V roce 2011 jsem dostal silný vnitřní impuls, abych vytvořil hluboce relaxační masáž, která by propojovala pět prvků - země, vodu, oheň, vzduch a akášu - a vytvořila tak dokonalou rovnováhu v těle i v mysli. Tak vznikla masáž Rituál pěti elementů, která se stala mým dílem lásky k lidem a touhou přinést jim pocit celistvosti a harmonie. Od té doby jsem se věnoval jejímu praktikování, zdokonalování, učení a s radostí sdílím její pozitivní účinky s dalšími maséry a masérkami.

Chtěl jsem svým klientům přinést masáž, která nebude jen o technickém promasírovaní svalů či mechanickém uvolnění ztuhlosti. Masáž, při které se budou schopni vrátit do sebe, spojit se svým vnitřním zdrojem a proudem životní síly v sobě. Masáž, při které se vrátí do hlubokého niterného ticha a proudění životní síly v sobě. Masáž při které se zklidní roztěkaná mysl, uvolní vystresované tělo a rozproudi blahodárné pocity přinášející oživení a nadechnutí do dalšího života.“

Kurz masáže Rituál pěti elementů ovlivnil již mnoho masérů a masérek a pomohl jim najít nový přístup k relaxačním masážím.

Zkušenosti účastníků kurzu Rituál pěti elementů:


Především to byla práce sama na sobě a poznávání hloubky vědomého doteku.

Kurz předčil snad veškeré moje očekávání. Rozhodně měl "něco" navíc a to "něco" nejsem schopná dát do slov, ani po pár měsících, které od kurzu uplynuly. Celý kurz byl s neskutečným přesahem. Především to byla práce sama na sobě, poznávání hloubky vědomého doteku a sdílení. Kdybych měla vypíchnout, co mě velmi zaujalo, tak to budou např. techniky, které pomáhají na naladění se sama na sebe a následnému využití tohoto stavu přímo v samotné masáži. Když jsem dosáhla tohoto stavu, věděla jsem, že mohu takhle pečovat o druhé, aniž bych z masáže byla unavená – ať už fyzicky, ale především emocionálně/duševně. Díky tomu má pak radost z masáže nejen masírovaný, ale i masírující. Určitě bych tento kurz doporučila všem, které si to zavolá.
Jana Hřívová

Má masáž už nikdy nebude stejná jako byla.

Mám pocit, že i kdybych slovy vyjádřila vše, co mi tento kurz dal, stále by to bylo málo a neobsahovalo by to hloubku a skutečnou podstatu. Tento kurz nabízí takový přesah, který jen tak nikde nezažijete. Naučíte se druh masáže, který je ucelený a naprosto dokonale vymyšlený. Ale k tomu všemu zažijete a naučíte se, co je to Vědomý dotek. Já jsem díky Dušanovi a kurzu objevila a zjistila, že Vědomý dotek je to, co mi celý život chybí. Něco, co chci rozvíjet i nadále. Má masáž už nikdy nebude stejná jako byla a jsem za to skutečně vděčná. Tento kurz nemění jen Vaši práci, mění Vás a Váš pohled na život a svět. Děkuji.
Vendy R.

Hlavním přínosem pro mě bylo pocítit vědomý dotek při masáži.

Už před kurzem jsem měl pocit, že to pro mě i moji práci bude obohacující víkend. Kurz masáže pěti elementů mě překvapil svojí jednoduchostí a nesmírnou bohatostí. Ačkoliv má rituál svoji určitou strukturu, cítil jsem se po celou dobu svobodně, že můžu tvořit masáž podle sebe a svého cítění. Hlavním přínosem pro mě bylo pocítit vědomý dotek při masáži, ať už v roli maséra či přijímajícího. Zároveň jsem se v průběhu víkendu o sobě hodně dozvěděl.
Patrik B.

Bylo to skvělé pozvání sebe sama do jiného rozměru masáže.

Děkuji za kurz Rituál pěti elementů. Bylo to skvělé pozvání sebe sama do jiného rozměru masáže. Vyzkoušet si to na svém těle bylo něco osvěžujícího, úžasného, uvolňujícího. Z pohledu praktikujícího uvolnění sebe sama a zároveň nabíjející energií. Skvělý lektor, krásné harmonizující prostředí a super lidi. Doporučuji.
Iveta

Rituál pěti elementů je pro mě tanec, nádherný, volný, silný, svobodný.

Obrovské díky. Tento kurz byl nádherně v rovnováze. Hodně jsem dostala a zároveň mohla dát. Rituál pěti elementů je pro mě tanec, nádherný, volný, silný, svobodný… Cítila jsem se při něm jako když tančím. Ať už jsem přijímala nebo dávala. Je to umění. Děkuji za zprostředkování.
Kamila

Kurz byl opravdu jedinečný, naplňující a úplně rozdílný od kurzů, které jsem absolvovala.

Tento kurz byl opravdu jedinečný, naplňující a úplně rozdílný od jiných kurzů, které jsem do dnešního dne absolvovala. Přišlo mi veliké uvědomění, zkušenost i vnitřní naplnění. Život nás vede různými cestami, ale vždy nás dovede tam, kam potřebujeme a jsem vděčná za to, že mi vstoupil do cesty právě Dušan. Předal mi velké poznání a naplnění, které mi scházelo. Tento kurz nebyl jen o technice učení masáže, ale o vědomém doteku, vnitřním poznání a možnosti najít sebe sama. Jo a masáž, ta je prostě ŇUŇACÍ. Děkuji
Alena Šimečková

Tahle masáž a přístup Dušana na kurzu jsou naprosto jedinečné....

Tahle masáž a přístup Dušana na kurzu jsou naprosto jedinečné. Alespoň za sebe mohu říct, že jsem dostala mnohem více, než pro co jsem tam původně šla. Kromě toho, že je možné se tuto masáž opravdu během kurzu naučit, také informace, které Dušan sdílí, jsou nesmírně zajímavé a cenné. Možná, že někomu pomohou něco změnit, udělat poslední krok.....Díky Dušane.
Kamila

Tímto kurzem pro mě maséřina získala další dimenzi.

Patří ti dík za skvěle strávené 3 dny ve výborné společnosti pod Tvým laskavým vedením. Tímto kurzem pro mě maséřina získala další dimenzi. Úžasné je, že takto se masáž stává zážitkem a přínosem nejen pro člověka na lehátku, ale i pro samotného maséra.
Lucka Jónová

Nejsem masérka, ale díky Dušanovi se jí nejspíš opravdu stanu...

Samotná masáž hovoří o svém stvořiteli mnohé, jeho otevřenost a laskavý přístup, jdoucí ruku v ruce s ochotou podělit se o své umění a vědění, mě prostě a jednoduše nadchla. Nejsem masérka a až dosud nikdy mě ani nikoho v mém okolí nenapadlo, že bych jí mohla někdy být, ale díky Dušanovi se jí nejspíš opravdu stanu. Netušila jsem, že masáž může obdarovávat nejen toho, kdo jí přijímá, ale také toho, kdo jí dává. Doporučuji tento kurz nejen masérům, kteří chtějí svým klientům nabídnout něco opravdu nevšedního, ale i lidem, kteří hledají a možná sami ještě tak úplně nevědí co, protože já jsem to tu našla a jsem za to velmi vděčná. Díky Dušane!
Hanka W.

Všechny mé masáže jsou od té chvíle trochu jiné...

Kurz pro mě byl mimořádným zážitkem v několika směrech: Absolvoval jsem již hodně kurzů a poznal řadu lektorů. Tento považuji, tak jako i lektora, za jeden z nejlepších. Rituál sám mě doslova nadchnul, protože po mnoha naučených "stylech pro samotný styl" jsem se setkal s originálním konceptem, který masér vytvořil pro klienta (a malinko pro sebe) a je to nesmírně znát. Když se spousta zkušeností a znalostí procedí skrz srdce, vyjde vám R5E ;-)! Dušan nám také ukázal, že myšlenka může konat. Přijal jsem to za své a cítím, že nejen poslední element, ale všechny mé masáže jsou od té chvíle jiné.
Tomáš Šarapatka

Krásné spojení intuitivního masírování do jasného a snadno přizpůsobivého řádu mě nadchlo...

Krásné spojení intuitivního masírování do jasného a snadno přizpůsobivého řádu mě nadchlo. Navíc Dušan je skutečně krásná a příjemná duše na tom správném místě :-). Ráda budu poskytovat rituál pěti elementů svým klientům a ráda se budu vracet k Dušanovi na masáže.
Káťa T.

Lepší masáž jsem nezažila. Pro mě šitá na míru...

Byl to pro mě silný zážitek. Jsem ráda, že jsem tento kurz absolvovala. Byli super lidičky. Dušan má krásnou duši a srdíčko na dlani. Lepší masáž jsem nezažila. Pro mě šitá na míru. Ještě jednou moc děkuji za krásný víkend. Kurz všem doporučuji.
Marie Moravcová

Absolvování kurzu Rituálu pěti elementů pro mě byla krásná zkušenost...

Absolvování kurzu Rituálu pěti elementů pod vedením Dušana Jiráska pro mě byla krásná zkušenost. Dušana vnímám jako skvělého maséra a učitele praktikujícího holistický přístup k člověku, který nám na kurzu předal nejenom "know how" Rituálu pěti elementů, ale navíc mnoho užitečných informací a nových úhlů pohledu, jak posunout práci maséra na vyšší stupeň kvality a být tak pro svět stále hodnotnějším přínosem 🙂
Lada Šipková

Jde o velmi příjemnou techniku, při které se klient dostává do hlubokého relaxu...

Jsem také absolventkou kurzu Rituál pěti elementů, který mě naučil Dušan, autor této metody. Jde o velmi příjemnou techniku, při které se klient dostává do hlubokého relaxu...tělo velmi odpočívá a startuje sebe regeneraci. Po masáži se klienti cítí příjemně, uvolněně, jsou usměvaví a spokojení. Velmi doporučuji.
Zlatka Popelová

Tato úžasná rituální masáž vám umožní naprosto vypnout...

Děkuji, že jsem měla možnost absolvovat kurz této jedinečné masáže přímo od autora. Tato úžasná rituální masáž vám umožní naprosto vypnout a odpočinout si od každodenních starostí a načerpat tak novou sílu a energii. Díky moc, že jsem si masáž mohla vyzkoušet na vlastní kůži a mohu tento relax dopřávat i svým klientům.
Eva Anabell

Tato masáž mě vtáhla do sebe, uzemnila a zároveň vystřelila vysoko!

Kurz masáže Rituál pěti elementů byl především úžasný zážitek. Tato masáž mě vtáhla do sebe, uzemnila a zároveň vystřelila vysoko! To člověk musí zažít na vlastní kůži. Pro mne je to spojení všeho v jedno… taková masáž snů! Kurz předčil má očekávání, která byla velká. Děkuji Dušanovi za vedení, sdílení a prožitky. Jsem vděčná, že jsem na kurz šla. Toto je můj start do světa profi masáží.
Katka Patalová

Tento kurz mi ukázal, jak vnímat sebe ve svém těle.

Tento kurz mi ukázal, jak vnímat sebe ve svém těle. A při masírování být vědoma každého doteku. Vedl mě k sobě. Být sebou a nesnažit se lidi měnit, ale důvěřovat jim, ať si z mé masáže odnesou přesně to, co potřebují. Rituál pěti elementů je velice příjemná a uklidňující masáž. Člověk si u ní skvěle odpočine a vypne hlavu od všeho. Přístup Dušana byl povzbuzující a příjemný. Užila jsem si to.
Miška

Organizační instrukce


Termín masérského kuru: 26. - 28.1.2024

Místo konání: Centrum Život Naživo, Mostní 100/12, 757 01 Valašské Meziříčí

 

Přihláška na masérský kurz je potvrzená zaplacením celé částky.

Platbu můžete provést převodem na účet či po předchozí domluvě v hotovosti předem v místě konání.

 

Kurz začíná v pátek v 10:00 - 17:00, v sobotu 9:00 - 17:00 a v něděli 9:00 - 16:00. Je třeba absolvovat celý program.

 

Částka: 5 950,- Kč

 

Do začátku kurzu zbývá:


Přihlašovací formulář


Pro přihlášení na kurz Rituál pěti elementů ve Valašském Meziříčí navštivte přímo web centra Život Naživo, kde se kurz odehrává.