Mužské kruhy 

Vzájemná podpora mužů na cestě k životu ve vlastní síle a autenticitě.

Mužské kruhy Valašské Meziříčí

"Ve starém světě jít na mužský kruh je slabost. V novém světě je to síla. Síla odvážit se, vstoupit do sebe a potkat se se sebou, ať už tam mám cokoliv."

Dušan Jirásek

Proč jsem začal s mužskými kruhy?

S pravidelnými mužskými kruhy jsem se setkal při svém pobytu na Bali, kde jsem chodil na mužské kruhy pod vedením Novozélanďana Dean Powell pravidelně každý týden půl roku. Těchto kruhů se účastnily muži ze všech koutů světa, Američani, Evropani, Australani i Asiati.

 

Viděl jsem, jak velkou podporu mužské kruhy dávají jejím účastníkům. Pro mnoho mužů to byl jediný prostor, kde se mohli otevřít a byli přijati takový, jací jsou a i v náročných situacích ve které se zrovna nacházeli. A ještě dostaly pochopení, podporu a navrch zkušenosti druhých můžu k tématu, které pro ně bylo aktuální a které v kruhu mužů otevřeli.

Cítil jsem se v tom úžasně, protože do té doby jsem nikdy takovouto mužskou pospolitost nezažil. Viděl jsem, jak muži, kteří chodí pravidelně zrají. Z týdne na týden dělají postupné změny. Rostou a tím inspirují i ostatní.

 

Velmi mě mužské kruhy a mužské společenství nadchly a rozhodl jsem se, že tuto esenci chci přivézt z Bali sebou zpět. A na konci mého pobytu na Bali mi Dean dal požehnání pro facilitování mužských kruhů zpět v ČR.

Mužské kruhy Valašské Meziříčí

Co zažiješ na mužském kruhu?

Na mužských kruzích se věnujeme aktivitám, které nám pomáhají dotknout se naší hloubky. Můžeme pocítit slabost nebo sílu, vnímat více sebe, své tělo, skutečné pocity. Rozvíjet schopnost stát silně ve svém středu, být upřímnější a pravdivější především sami k sobě a najít sílu začít dělat ve svém životě potřebně změny.

Mužské kruhy Valašské Meziříčí

Co nabízím na mužských kruzích?

Možnost zažít společenství mužů bez povyšování, ponižování, zesměšňování, souzení a odmítnutí.

 

Prostor bezpečí a důvěry, kde muži můžou být sami sebou.

 

Možnost opustit povrchnost a masku „Jsem v pohodě.“ a zažít upřímnost a autenticitu sebe sama.

 

Prostor, ve kterém muži můžou vstoupit do své zranitelnosti a hloubky.

 

Odzkoušené cvičení a techniky, které dodávají energii, ukazují něco o nás či podporují vnímání sebe.

 

Mou podporu, sou-cit a zkušenosti se změnami a procesy, kterými jsem už prošel a jak se stavět do své síly.

 

Můj upřímný a hluboký příběh jako inspiraci a povzbuzení.

Skupiny pro maséry a masérky

"Zažij na vlastní zkušenost, že ve společenství a podpoře mužů jde postupné narovnávání se a stavění do vlastní síly mnohem lépe a rychleji než sólo cestou."

Dušan Jirásek

Mužské kruhy se konají 2x do měsíce v centru Život Naživo ve Valašském Meziříčí.