3 praktické kroky jak zlepšit dostupnost a přívětivost Vašeho masérského studia

Krok 1 – cesta k masérskému studiu

Krok 2 – vstup do masérského studia

Krok 3 – první dojem nového klienta

 

Připravil jsem tři praktická cvičení, při kterých zjistíte, zda je první cesta klienta k Vám jednoduchá a přehledná, nebo se za Vámi musí složitě „prokousávat“.  Je u Vás vítán, táhne jej to k Vám?  Nebo Vás naopak musí hledat, tápat a naráží při tom na nejrůznější překážky?

 

Cesta k masérskému studiu

Ve Vašem studiu připravte vše pro klienta, jako byste jej už očekávali. Zkuste se vcítit do kůže člověka, který k Vám zavítá poprvé, nezná Vás a nemá ani představu o tom, jak vypadá Vaše studio. Projděte si cestu od nejbližší zastávky autobusu nebo z nedalekého parkoviště a pokračujte ke vchodu budovy až do Vašeho studia. Je ta cesta jasná a přehledná? Co v jejím průběhu upoutává Vaši pozornost nebo Vás dokonce ruší? Co můžete zlepšit? Pokud myslíte, že již trpíte provozní „slepotou“, můžete v tom případě někoho požádat, aby pro Vás tuto cestu prošel.

 

Vstup do masérského studia

Čeho si jako zákazník všimnu v prvním okamžiku, jakmile vstoupím do Vašeho studia? Co mě již od vchodu zaujme? Je prostředí „teplé“ a útulné? Působí na mě tento prostor čistě a hygienicky? Zaznamenávám nějaké vůně či pachy? Nebo zahlédnu něco, co bych neměl vidět a působí to rušivým dojmem? Cítím se zde vítán a vím, jak se mám chovat – kam jít, kde se vyzout, posadit, či převléknout?  Zamyslete se, zda je něco, co byste mohli zlepšit.

První dojem nového klienta

Jak přivítáte svého klienta? Jste v komunikaci s ním osobní či odměřený, jakým způsobem k němu hovoříte? Je Vaše chování vřelé, či chladné?  Projevujete o klienta dostatečný a upřímný zájem, nebo jej pouze instruujete co má dělat a sám se přitom v myšlenkách nebo dokonce činech věnujete vlastním záležitostem?

Je důležité si uvědomit, že celkový dojem klienta se utváří převážně v první minutě Vašeho společného setkání.

 

Pokud právě otevíráte své masérské studio, mohl by se Vám hodit tento e-book: Jak otevřít masérské studio.

Také by Vás mohlo zajímat, kdo je to úspěšný masér, dozvíte se to v tomto článku: Kdo je úspěšný masér?

Uložit