Čtyři překážky, které mohou bránit v rozjezdu úspěšnému masérskému podnikání, a jak je odstranit.

Začátek masérského podnikání může mít několik úskalí, která mohou Váš rozjezd zpomalit, nebo Vás dokonce zcela ochromit. Pokud však cítíte, že dělat masáže je Vaše cesta, byla by škoda se jim nevěnovat a nerozvíjet se. Podíváme se společně na čtyři největší úskalí, se kterými se setkávám u masérů na svých kurzech, a které mohou být na začátku praxe demotivační. Ukážu Vám, že se všemi zmíněnými překážkami se dá pracovat a vlastním úsilím se k úspěšnému masérskému studiu dopracovat.

 

Podíváme se nejdříve jaké čtyři překážky to jsou:

  • Podnikání na vlastních nohou je moc složité.
  • Nemáte na rozjezd ideální podmínky, zázemí, peníze, podporu okolí atd.
  • Nejste ještě zaběhlí profesionálové – jiní maséři, kteří už masírují déle, jsou napřed a mají tak velkou výhodu.
  • Masérů je všude hodně, konkurence v oboru je veliká – možná pro Vás už není další místo.

 

1 – Podnikání na vlastních nohou je pro Vás moc složité.

Na druhou stranu má jasně stanovená pravidla a těch je omezené množství. Nejedná se o náhodné a chaotické prostředí. Pokud chcete jednoduchý a jasný návod, jak otevřít masérské studio, můžete si stáhnout můj ebook „16 kroků pro úspěšné otevření masérského studia“, použít jej a krok za krokem postupně vše vyřídit.

2 – Nemáte na rozjezd ideální podmínky, zázemí, finance, podporu okolí?

Je velmi dobré nepodceňovat působení vnějších vlivů. Mohou být totiž významným faktorem, který Vás ve Vašem rozjezdu bude podporovat nebo naopak brzdit. Jsou překážky, které je možné vlastním úsilím překonat, v jiných případech můžete alespoň začít pracovat na zlepšení stávající situace.

Jde o to, že i když nejsou zrovna ideální podmínky, ve většině případů můžete podniknout kroky, které Vás na cestě k vysněnému studiu posunou dál.  Můžete se například něčemu novému naučit a nabytou zkušenost zavést do své praxe. Další možnosti představují seznámení se s novými lidmi, zakoupení inspirující knihy nebo třeba návštěva kurzu, jenž Vás oslovuje. Můžete se sblížit s kolegy z oboru, buď osobně ve svém okolí, nebo prostřednictvím internetu. Také je možné sledovat a případně se i zapojit do debaty lidí z oboru (např. ve specializovaných skupinách na Facebooku). Začnete-li tyto aktivity vyhledávat a zapojovat do svého života, můžete snadno zjistit, jak si s podobnými potížemi poradili jiní, a co jim k jejich úspěšnému vyřešení pomohlo.

Zkrátka a jednoduše, vždy můžete něco udělat pro naplnění a dosažení svého snu. Obvykle přitom vnější podmínky nehrají zásadní roli. Rozhodující je, jak se k celé situaci postavíte a co konkrétně sami učiníte. Každý krok otevírá nespočet dalších možností a právě proto Vás může zavést k dalšímu kroku. Otázka zní, co mohu udělat právě teď, jaký krok nyní mohu podniknout? A pak už stačí jen vykročit.

Nutno dodat, že v některých případech je nevyhnutelné vyčkat na změnu daných okolností např. závažná nemoc nebo potřeba se plně věnovat jiné oblasti ve Vašem životě. Do té doby si svůj záměr podržte v paměti, vyčkejte a obrňte se nutnou dávkou trpělivosti. Nepodlehněte však klamu, že vlivy zvenčí jsou omluvou pro Vaši nečinnost. Vždy je tu něco, co můžete vykonat. 😊

 

3 – Nejste ještě zaběhlí profesionálové – jiní maséři, kteří už masírují déle, jsou napřed a mají tak velkou výhodu.

Nikoho nekopírujte, najděte si svou cestu. Poučte se a inspirujte se těmi úspěšnými, ale jděte svou cestou. Pokud se teď bojíte těch, co jsou před Vámi, budete se potom bát i těch, kteří přijdou po Vás? Není rozumnější soustředit se na rozvoj svých dovedností a schopností než se porovnávat s ostatními? Nejlepší, co můžete udělat, je prostě se do toho pustit. Soustřeďte se více na svou cestu, tím se nejrychleji posunete, ne porovnáváním se s ostatními.

 

4 – Masérů je všude hodně, konkurence v oboru je veliká – možná pro Vás už není další místo.

Zeptejte se lidí kolem sebe, jaké druhy masáží jim u masérů v okolí chybí, co by uvítali, kdyby měli ve svém okolí. Nebo se přímo zeptejte úspěšných a zaběhnutých masérů v okolí místa, kde chcete studio otevřít, jaké druhy masáží si myslí, že byste mohli dělat, na co byste byli dobří a co by Vám doporučili. Pokud budou sdílní, může Vám to napovědět a nasměrovat Vás do segmentu masáží, po kterém je v daném prostředí potencionální poptávka. A už se může rýsovat vaše úspěšné uplatnění v masážích.

 

Uvažujete o masérské cestě a nevíte ještě, jestli je to pro Vás to pravé? E-book: Cesta maséra

Chcete vědět, jak otevřít masérské studio a mít vše v pořádku: E-book: Jak otevřít masérské studio